SCHUCO 70.HI

PROSTUP TEPLA
od 1,5 W/m2K

STAVEBNÍ HLOUBKA
70 mm

POHLEDOVÁ ŠÍŘKA
69 mm

CENOVÁ NÁROČNOST
●●●○○

POUŽITÍ
Rodinné domy, administrativní budovy, firemní objekty

Více info

SCHUCO AWS 75.SI+

PROSTUP TEPLA
od 1 W/m2K

STAVEBNÍ HLOUBKA
75 mm

POHLEDOVÁ ŠÍŘKA
69 mm

CENOVÁ NÁROČNOST
●●●●○

POUŽITÍ
Rodinné domy, rezidenční budovy, administrativní budovy

Více info

SCHUCO AWS 90.SI+

PROSTUP TEPLA
od 0,79 W/m2K

STAVEBNÍ HLOUBKA
90 mm

POHLEDOVÁ ŠÍŘKA
69 mm

CENOVÁ NÁROČNOST
●●●●●

POUŽITÍ
Rodinné domy, pasivní domy, rezidenční domy 

Více info

Velké prosklené plochy 

Velká okna s velkými prosklenými plochami mají obrovský vliv na vzhled moderních budov. Prosvětlí interiér a propojí ho s venkovními prostory. Při správné orientaci na světové strany dokážete v zimních obdobích prohřát interiér domu pouhou sluneční energií. U takto velkých prosklených ploch nesmíte podcenit pevnost konstrukčního systému a bezpečnost skla. Mějte na paměti, že v blízkosti prosklené stěny si budou hrát vaše děti a v rukou budou mít někdy i překvapivě těžké a tvrdé předměty. Pokud chcete aby se prosklená stěna navíc otevírala, Zvažte způsob otevírání podle frekvence používání. Jestli budete mít prostor do zahrady celé dny otevřený, vyplatí se použití HS portálů. Pokud chcete mít co největší prosklenou plochu a procházet budete jen občas, uvažujte spíš s balkonovými dveřmi.

Zavolejte mi

Minimální šířka rámů

Nesporná výhoda hliníkových oken a dveří je subtilnost rámů a křídel. Hliníkové profily jsou staticky a pevnostně silnější než ostatní materiály na výrobu oken a dveří. Proto je možné použít co nejužší profily a nechat vyniknout ničím nerušený výhled. Častým způsobem zabudování hliníkových oken je tak, aby rámy oken byli úplně skryté. Stejného subtilního vzhledu jde docílit i v rozích. Strukturální roh nebo roh řešení stylem sklo na sklo je u hliníkových oken téměř standardní řešení. Namísto velkého a neforemného sloupu, můžete mít elegantní roh okna se začerněným přesahovým sklem.

Hliníková okna v moderní architektuře

Hliníková okna a dveře mají své pevné místo v moderní architektuře. Jestli se Vám líbí moderní nebo funkcionalistický styl a zároveň hledáte čistý, prostorný, prosvětlený a otevřený interiér měly by být hliníková okna přesně pro Vás. Hliníková okna jsou dělána bez zbytečných ozdobných prvků s důrazem na elegantnost a dlouhou trvanlivost použitých materiálů.

Nezávazná poptávka

Posuvné prosklené stěny

V uplynulých letech není snad novostavba která by neměla HS portál (zdvižně posuvná okna). Důvod je jasný, dokonalé propojení s venkovním prostorem a intuitivní ovládání. V případě hliníkových zdvižně posuvných oken, dostává propojení s venkovním prostorem nový rozměr. Hliníkové posuvné dveře a okna jsou stavěné na nosnost 300 kg (v panoramatickém designu až 500 kg) a rozměry posuvného křídla mohou dosáhnout až 3x2,5m. Jestli Vám přijde 500 kg křídlo těžké, můžete jej ovládat motorem na dálku.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Hlavní oblast našeho působení je v Praze, Brně, Ostravě a zbytku ČR.

Okna v chytré domácnosti

Dalším nepopiratelným trendem poslední doby je všudypřítomnost informačních technologiích. Proto není s podivem, že i hliníková okna a dveře mohou být prošpikována technologií. Otevírání oken na motor který je skryté v křídle nebo otevírání dveří přes otisk prstu už nikoho nepřekvapí ale s možností napojení na chytré systémy se rázem promění Váš domov v samostatně fungujícího člena domácnosti. Při správném umístění senzorů a čidel Vás aplikace informuje o otevřeném okně a zeptá se zdali ho nechcete zavřít, otevře na dálku návštěvě, zavře okna před bouřkou nebo vyvětrá, když je uvnitř moc vydýchaný vzduch.