Jsme vám k dispozici každý všední den 8:00 - 18:00

Sortiment hliníkových posuvných systému

Domů Co nabízíme Hliníková okna a dveře Sortiment hliníkových posuvných systému

Posuvná hliníková okna a dveře

Sklopně - posuvný okenní systém

Základní varianta posuvného okna známá i z plastových výrobků je sklopně posuvné okno (tzv. PASK). PASK okno je v nabídce systémových řad SCHÜCO AWS 75.SI i AWS 90.SI. V současné době však nesplňuje náročné požadavky na velké rozměry prosklených ploch a na tíhu skla. Jestli chcete balkónové dveře klasického rozměru, které se budou odsouvat do strany jste na správném místě. Jestli ale chcete prosklenou plochu, která ideálně celodenně bude otevřená, zvažte použití některého z výrobků níže. 

Zdvižně - posuvný okenní systém (HS portál)

Posuvná hliníková okna HS portál

Zdvižně posuvná hliníková okna, nebo též HS portály, jsou moderním trendem, který Vám umožní otevřít vnitřní prostor. Jeho největší výhodou je snadné zacházení. Jednoduchý a funční princip posouvání (Posuvné křídlo se zvedne a na kolejnici odjede), bezbariérový práh zapuštěný v podlaze a velké limity rozměrů křídla. 

Pro HS portály používáme systém SCHÜCO ASE 80.HI nebo předchozí variantu SCHÜCO ASS 70.HI. Oba dva tyto systémy lze zasklík izolačním trojsklem s hodnotou Ug až 0,5W/m2K. Novější varianta posuvných portálů ASE 80 jde provést ve více než 20 variantách otvrání, mezi kterými nechybí ani rohové sestavy s otevřeným rohem či HS portály s bezrámovou fixní částí.  

 

Systém HS portálů SCHÜCO ASE 80.HI je vhodné i pro pasivní domky a tudiž jsou zapsány do programu Nová zelenná úsporám

  -  Při zasklení Ug= 0,6 W/m2K, vychází Ud = 1,1 W/m2K  -  

Porovnání klasického provedení a provedení s bezrámovým fixním křídlem (belgické typ):

Pomalu už standartem se stává kombinace posuvného systému se strukturálním rohem (půdorysný roh v porovedení sklo na sklo). HS portály jde ovládat i dálkově pomocí motorů.

 

Posuvné okenní systémy se skrytými křídly (panorama design)

Posuvné okenní systémy se skrytými křídly

Pokuď chcete výhled, který nebude omezemý žádným rámem nebo křídlem, tak chtějte Panoramatický design. Profilová řada SCHÜCO ASS 77 PD, je pro tento účel stvořená. Veškeré hliníkové části po obvodu okna jsou sryté ve stavební konstrukci. Sklo je vlepené do speciálních termoplastových profilů a při hotovém zabudovaní do stavby z nich vydíte sotva 15mm. Díky vlepení skla do křídla je konstrukce dostatečně tuhá a pevná. 

Jako jediný z nabízených výrobků jde v této variantě 'otevřít' celý roh stavby. Samozřejmostí je i možnost provedení na motor, nebo se strukturálním rohem. 

Skládací dveřní systém (harmoniky)

Skládací dveře

Skládací dveře (harmoniky) jako jedniné z nabízených výrobků dokážou po otevření uvolnit celý prostor výrobku. V kombinaci s bezbariérovým prahem a možností zvloení si na kterou stranu se bude nábal dveří skládat leze dosáhnout skvělých výsledků a propojení prostorů se zahradou. Systém SCHÜCO ASS 70.FD nebo ASS 80.FD je vhodný jako výplň k zimním zahradám, zahradním domkům a jiným. Oba dva systémy jsou teleně izolační s přerušením tepelného mostu, liší se však svojí stavební hloubkou (70mm a 80mm) a možností tloušky zasklení. Zatímco ASS 70.FD je vhodné pro zasklení izolačním dvojsklem, tak ASS 80.FD dokážete zasklít i trojsklem.

Samotné provedení a variant je mnoho. Křídla se můžou skládat doleva, doprava, dovnitř, ven. Hlavní křídlo může být samostatně otvíravé nebo součástí celé harmoniky. Vždy je však nutné dodržet maximální rozměry jednoho křídla a váhu skla.  

chcete se potkat?


Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nebo nám zanechejte pouze Váš telefon a my vám rovnou zavoláme.